Warszawski rynek biurowy nie zwalnia tempa

+
-

16.02.2018

Warszawa niezmiennie pozostaje w centrum uwagi zarówno deweloperów jak i najemców nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie CEE. 

Warszawski rynek biurowy 4KW 2017Prognozowany wzrost podaży oraz towarzyszące mu spadający wskaźnik pustostanów i wysoka aktywność najemców wskazują na osiągniętą równowagę rynkową, jednak wciąż pojawiają się obawy o przegrzanie rynku. Z drugiej strony, spadek nowej podaży w 2018 roku może przesunąć równowagę rynkową w stronę deweloperów.

Aktywność deweloperów skupia się obecnie w dużej mierze na Centrum – 75% podaży w budowie zostanie dostarczone na rynek w centrum Warszawy (ponad 650.000 mkw.), a dokładnie połowa budowanej podaży wzbogaci Zachodnie Obrzeża Centrum, co wzmocni silną już pozycję tej okolicy jako nowego centrum biznesowego Warszawy. 

(...)

HB Reavis, Ghelamco i Skanska pozostają najbardziej aktywnymi deweloperami na rynku – ich projekty stanowią 42% podaży planowanej na lata 2018-2021. Istotna okazuje się również zmiana dotycząca jakości podaży – w 2017 roku odwróciły się proporcje i więcej jest podaży w budynkach klasy A niż B. Różnica ta będzie rosnąć wraz z nowo budowanymi obiektami oraz modernizacją istniejących starszych budynków. 

Przeczytaj cały raport TUTAJ:


Share on Google+